Didriksons riiete omadused

Didriksonsi toodete veepidavus ja hingavus on saavutatud kasutades spetsiaalseid membraankangaid. Veekindla kanga membraan on nagu kihiline võrk, mille väikesed augud on 20.000 korda väiksemad kui veetilk, kuid 700 korda suuremad kui veeauru molekul. Seega vesi väljast sissepoole voolama ei pääse, veeaur seestpoolt välja aga küll, tagades inimese pidevalt „auravale“ kehale võimaluse veeaur keha pinnalt minema juhtida ja keha kuivana hoida.

VEEPIDAVUSE number näitab vee survet meetrites, mida kangas talub. Näiteks tootel märgitud veekindlus 2000mm tähendab, et 2-meetrine veesammas kangast läbi ei pressi (Veepidavus on Didriksonsil märgitud ainult täielikult suletud õmblustega Storm System rõivastele.) Üldlevinud kokkulepe on, et täiesti veekindlaks peetakse kangaid, mille veekindlus on vähemalt 1500mm.

HINGAVUSE taseme number näitab, mitu kg niiskust laseb 1 m2 kangas läbi 24 h jooksul. Hingavust saab mõõta mitmete erinevate meetoditega. Didriksons kasutab ASTM E-96 BW STANDARDit. Hingavus on saavutatud kasutades veekindlaid ja hingavaid kangaid. Kui toode on veekindlast ja hingavast materjalist, aga õmblused ei ole suletud, võib hingavuse aste olla kõrgem kui suletud õmblustega tootel, kuna õmblused lasevad õhku läbi. Teine faktor on veekindla kanga võime lasta niiskust kanga seest välja. Kui vajate riietust aktiivsete eluviiside harrastamiseks, on väga oluline vaadata rõiva funktsioonide taset. Näiteks täiendav ventileerimise võimalus jms aitab hoida rõiva sees head mikrokliimat.

SOOJAPIDAVUSE number näitab rõiva võimet kaitsta sind madalate temperatuuride eest. Mida suurem on number, seda paremini suudab rõivas isoleerida sooja ja hoida sind soojas väga madalate temperatuuride juures. Soojapidavust mõjutab toote voodri paksus, kas see on tuule-ja/või veekindel ning kui suure osa kehapinnast rõivas katab. Soojapidavuse punkti alt selgub ka see, kas toote sisemise ja välimise kanga vahel veel midagi on. Näiteks vooder >60g/m2 tähendab, et kahe kangakihi vahel on materjal, mille ruutmeeter kaalub ca 60g ehk tegu on ülikerge materjaliga. Didriksonsi toodete puhul on tegemist tehiskiust vatiiniga, mis kahe kangakihi vahel sooja hoiab. Võrdluseks kasutatakse parkadel soojustust, mille ruutmeeter kaalub 180g/m2 ehk tegu on paksema materjaliga.

FUNKTSIOONIDE tase näitab, kui palju on tootel erinevaid funktsioone või omadusi (nt võimalus reguleerida varrukate, kapuutsi vms laiust, erinevate krõpsude, paelade olemasolu jne) ja milleks need head on.

Tooted märkega STORM SYSTEM, on välja töötatud spetsiaalselt eriti karmide ilmastikutingimuste jaoks. Pealmised kangad on täielikult veekindlad ning kõik õmblused on teibitud ja/või sulatatud. STORM SYSTEM tooted on disainitud, et hoida last kuiva ja soojana kõigis ilmastikutingimustes.

THERMAL SYSTEM märgistusega tooted aitavad kehal hoida õiget temperatuuri. Karmides ilmastikuoludes tuleks neid tooteid kanda kaitsva kihi all. THERMAL SYSTEM märgistusega tooted on pehmed, mugavad ja hoiavad lapse soojas ka väga külma ilmaga.

BREEZE SYSTEM labeliga märgistatud tooted on tuulekindlad. Toodete juures kasutatud materjalid on kas tuulekindlad või nii tuule- kui veekindlad. Õmblused ei ole teibitud, mis annab tootele kõrge hingavuse ja mugavuse kõikide ilmastikuolude juures.